ZEBRANIA > Członków

 

 

VI Zebranie Członków Stowarzyszenia Króla Kazimierza Wielkiego w dniu 26 VI 2012 r.
w Niepołomicach woj. małopolskie

 

          Zebranie otworzył przewodniczący Rady Stowarzyszenia, prof. Jacek Maciejewski z Bydgoszczy. Na wstępie dokonano wyboru przewodniczącego i sekretarza zebrania. Na przewodniczącą jednomyślnie wybrano Henrykę Kaszycką-Paniw z Przemyśla, a na sekretarza Lecha Łbika z Bydgoszczy. Sekretarz odczytał regulamin obrad, który został przyjęty jednogłośnie. Zebrani wybrali następnie członków dwóch komisji: Wyborczo-Skrutacyjnej oraz Uchwał i Wniosków. W skład pierwszej z nich weszli: Hanna Błażejczak z Kowala (przewodnicząca), Elżbieta Ługiewicz-Łbik i kpt. Paweł Wąsowicz, oboje z Bydgoszczy; w skład drugiej: prof. Zbigniew Zyglewski z Bydgoszczy (przewodniczący), Jerzy Giergielewicz z Włocławka i Renata Nowakowska z Przemyśla.
          Miłym akcentem zebrania było nadanie prof. dr. hab. Jerzemu Lesławi Wyrozumskiemu godności Honorowy Członek Stowarzyszenia Króla Kazimierza Wielkiego. 
         Po czym aktualny prezes, Eugeniusz Gołembiewski z Kowala, złożył zebranym sprawozdanie z działalności ustępującego Zarządu Stowarzyszenia, obejmujące okres minionej kadencji w latach 2008–2012.
Materiał w załączeniu.
         
Z kolei sprawozdanie z kontroli finansowej działalności władz Stowarzyszenia w tejże kadencji przedstawił Wojciech Rudziński z Kowala, przewodniczący Komisji Rewizyjnej. Zaprezentowano przychody i rozchody w latach 2008–2011, ze szczególnym uwzględnieniem roku 2011, po czym Andrzej Borucki z Łęczycy, członek rzeczonej Komisji, zaprezentował dane finansowe z pierwszych miesięcy roku bieżącego (do 10 maja). Komisja Rewizyjna wnioskowała o udzielenie Zarządowi absolutorium.

          Po sprawozdaniach w sprawie działalności merytorycznej i finansowej odbyły się dwa kolejne głosowania, przy czym za każdym razem 3 osoby wstrzymały się od głosu, a reszta głosujących była za przyjęciem omówionych sprawozdań. Skutkiem tego walne zebranie członków udzieliło jednogłośnie ustępującemu Zarządowi wymaganego absolutorium za rok 2011.
          Kolejnym punktem walnego zebrania była dyskusja na temat wspólnych przedsięwzięć członków Stowarzyszenia na rok najbliższy i całą następną kadencję do roku 2016. I tak prezes Eugeniusz Gołembiewski postulował kontynuację dotychczasowej działalności ze szczególnym uwzględnieniem umacniania partnerskich więzi między członkami Stowarzyszenia. Podniósł też sprawę powołania do życia turystycznego Szlaku
Kazimierza Wielkiego oraz omówił pokrótce kilka innych projektów, dotyczących między innymi dekoracji miast kazimierzowskich flagami pozostałych ośrodków stowarzyszonych, ustanowienia medalu Kazimierza Wielkiego, możliwości realizacji filmów promocyjnych miast członkowskich, udziału w ogólnopolskim plebiscycie na Polaka Wszech Czasów z głosem na rzecz wielkiego Piasta czy przekształcenia turnieju sprawnościowo-wojskowego, zorganizowanego niedawno przez I Pomorską Brygadę Logistyczną imienia Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, w ogólnopolskie mistrzostwa szkół mundurowych.
          Aktorka Aldona Orman z Warszawy, jako swoista ambasadorka Kazimierza Wielkiego, apelowała o powszechny udział w internetowym głosowaniu na wybór Polaka Wszech Czasów. Spośród trzystu
wytypowanych postaci jesienią 2012 roku wybranych zostanie 12 osób, z grona których w telewizyjnym plebiscycie wyłoniony będzie zwycięzca.
          Profesor Jacek Maciejewski ogłosił, że bydgoski wiceprezydent, Jan Szopiński, wyraził zamiar zorganizowania w przyszłym roku w Bydgoszczy zlotu należących do Stowarzyszenia szkół kazimierzowskich.
          Profesor Zbigniew Zyglewski odniósł się do idei wytyczenia turystycznego Szlaku Kazimierza Wielkiego. W związku z tą ideą w roku 2013 na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy ma się odbyć sesja naukowa, poświęcona organizacji szlaków turystycznych i powiązana z dyskusją zaproszonych przedstawicieli ośrodków kazimierzowskich na temat możliwości wytyczenia międzyregionalnego szlaku kazimierzowskiego.
          Andrzej Borucki, dyrektor Muzeum w Łęczycy, omówił kazimierzowski konkurs historyczny o charakterze merytoryczno-sprawnościowym, organizowany cyklicznie przez zarządzaną przez niego placówkę. Przekonywał do urządzania takich konkursów także w innych miejscach. Zachęcał również do nadsyłania do Kowala ujednoliconych herbów miast członkowskich, aby można było je następnie przenosić na tarcze herbowe i wykorzystywać podczas róŜnorakich imprez, zawodów czy turniejów.
         Małgorzata Palka z Krakowa przedstawiła pomysł przyjęcia wspólnego hasła kazimierzowskiego dla całego Stowarzyszenia. Szereg propozycji sformułował Radosław Cichański z Bydgoszczy. Mowa o pomyśle realizacji filmów promocyjnych miast kazimierzowskich, powołaniu do życia internetowego Muzeum
Cyfrowego Kazimierza Wielkiego, rozszerzeniu działalności Stowarzyszenia na Ukrainę, Litwę i Węgry, pozyskiwaniu środków na działalność ze źródeł zewnętrznych (w tym europejskich), wreszcie o udziale Stowarzyszenia w obchodach 680. rocznicy koronacji Kazimierza Wielkiego (w 2013 r.) czy w obchodach 650. rocznicy Krakowskiego Zjazdu Monarchów oraz założenia Akademii Krakowskiej (w 2014 r.).
          Zamknąwszy część sprawozdawczo-merytoryczną walnego zgromadzenia członków Stowarzyszenia, przystąpiono do wyboru statutowych organów władzy tej organizacji na nową kadencję w latach 2012–2016. Na wstępie wyborczej części obrad prezes E. Gołembiewski zaproponował zwiększenie liczby członków Rady Programowanej z 15 do 25 osób, wszelako w wyniku krótkiej dyskusji rzecz postanowiono odłożyć do następnego walnego zgromadzenia członków. Do Rady kandydowało, po uprzednim zgłoszeniu i publicznym wyrażeniu zgody, 15 osób; do Zarządu – 7 osób; do Komisji Rewizyjnej – 3 osoby. Po wyłonieniu kandydatów odbyły się dwa głosowania, z których jedno dotyczyło wyboru jawnego, a drugie blokowego zgłoszonych osób. Oba zaakceptowano jednogłośnie, po czym jednomyślnie dokonano wyboru wyłonionych kandydatów, którzy następnie wybrali spośród siebie przewidzianych statutem funkcjonariuszy. W wyniku przeprowadzonych wyborów władze Stowarzyszenia II kadencji ukonstytuowały się w następującym składzie:

          Rada SKKW

Jacek Maciejewski z Bydgoszczy – przewodniczący, Roman Ptak (burmistrz Niepołomic) – wiceprzewodniczący, Marek Chudoba (burmistrz Czchowa) – wiceprzewodniczący, Lech Łbik z Bydgoszczy – sekretarz, Stanisław Gliszczyński (burmistrz Koronowa) – członek prezydium, płk Dariusz Pluta (I Pomorska Brygada Logistyczna w Bydgoszczy) – członek prezydium. Członkowie: Zbigniew Zyglewski z Bydgoszczy, Jacek Lupa (wójt Lelowa), Mariusz Ryś (burmistrz Tuchowa), Bolesław Bujak (burmistrz Ropczyc), Miłosz Naczyński (burmistrz Przedborza), Janusz Macierzyński (burmistrz Opoczna), Dariusz Witczak (burmistrz Kruszwicy), Zenon Chojnacki (wójt Inowłodza), Jerzy Borowski (burmistrz Sandomierza).

          Zarząd SKKW

Eugeniusz Gołembiewski (burmistrz Kowala) – prezes, Jan Klamczyński (wójt Szydłowa) – wiceprezes, Jan Szopiński (wiceprezydent Bydgoszczy) – wiceprezes, Zdzisław Zasada ze Słubicy Dobrej k. Warszawy – sekretarz generalny, Krystyna Pawlak z Łęczycy – skarbnik, Renata Nowakowska z Przemyśla – członek, Aldona Orman z Warszawy – członek.

          Komisja Rewizyjna SKKW

Wojciech Rudziński z Kowala – przewodniczący, Andrzej Lewandowski z Kowala – sekretarz, Andrzej Borucki z Łęczycy – członek.

          Po zakończeniu procedury wyborczej głos zabrał prof. Antoni Barciak z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, który pochwalił działalność Stowarzyszenia Króla Kazimierza Wielkiego na niwie edukacyjnej i społecznej, po nim zaś przemawiał prof. Zyglewski z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, który jako redaktor „Zapisków Kazimierzowskich” apelował o publikowanie na łamach tego czasopisma informacji o aktualnych dokonaniach i atrakcjach turystycznych poszczególnych miejscowości. Na koniec spotkania Komisja Uchwał i Wniosków zobowiązała nowo wybrany Zarząd do określonych podjęcia działań w najbliższym czasie. Chodzi o udzielenie poparcia inicjatywie władz Bydgoszczy w sprawie organizacji zlotu szkół imienia Kazimierza Wielkiego; zmiany w statucie liczby członków Rady; zorientowanie się w możliwościach pozyskania środków zewnętrznych na działalność Stowarzyszenia; stworzenie cyfrowego Muzeum Kazimierza Wielkiego; wspieranie idei historyczno-sprawnościowych konkursów kazimierzowskich w Łęczycy; intensyfikację prac zmierzających do utworzenia kazimierzowskiego szlaku turystycznego; dalszą współpracę z wojskiem w celu kontynuowania zawodów sportowo-obronnych; udział w obchodach 680. rocznicy koronacji Kazimierza Wielkiego (w 2013 r.) oraz 650. rocznicy Krakowskiego Zjazdu Monarchów i założenia Akademii Krakowskiej (w 2014 r.).
 

Protokółował

Lech Łbik

Niepołomice, 26 czerwca 2012 r.

 |Do góry|

   *******************************************************************************************************************  

 

 

V Zebranie Członków Stowarzyszenia Miast Króla Kazimierza Wielkiego w dniu 11 VI 2011 r.
w Przedborzu woj. łódzkie

 

       Zagajenie oraz krótkie wystąpienie burmistrza Przedborza Miłosza Naczyńskiego.

·           Wystąpienie prezesa SMKKW Eugeniusza Gołembiewskiego z zadaniem:

o     ogólnego przedstawienia celu Zebrania Członków SMKKW,

o    powitania gości oraz członków zbiorowych i indywidualnych SMKKW,

o    wyboru przewodniczącego obrad - Jacek Maciejewski,

o    protokólanta – Jerzy Giergielewicz,

o    oraz Komisji Uchwał i Wniosków: 1. Anna Błażejczak-przewodnicząca,

                        2. Piotr Rogalski – członek,

                        3. Radosław Cichański – członek.

o    przekazania prowadzenia obrad przewodniczącemu.

·        

·       Przewodniczący – przedstawia porządek obrad (głosowanie):

1.     Ogólne podsumowanie dotychczasowej działalności SMKKW oraz obchodów 700-lecia urodzin Kazimierza Wielkiego (prezentacja multimedialna - Eugeniusz Gołembiewski – prezes SMKKW).

2.     Podjęcie okolicznościowej uchwały na temat minionych obchodów 700-lecia urodzin Kazimierza Wielkiego (Eugeniusz Gołembiewski – prezes SMKKW odczytuje tekst Uchwały nr 1/2011).

3.     Wręczenie odznaczeń i wyróżnień (prowadzi tę część Zdzisław Zasada – sekretarz generalny SMKKW - Postanowienie Prezydenta RP).

4.     Nadanie godności Honorowego Członka Stowarzyszenia Miast Króla Kazimierza Wielkiego prof. dr. hab. Jerzemu Lesławowi Wyrozumskiemu (uzasadnienie wygłasza Jacek Maciejewski, następnie odczytuje tekst Uchwały nr 2/2011).

5.     Referat Tomasza A. Nowaka z Muzeum Regionalnego im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku - „Najstarsze dzieje Przedborza”.

6.     Premiera filmu „Kazimierza Wielki i jego czasy” (Radosław Cichański - krótki wstęp i projekcja).

7.     Krótkie wystąpienie przedborzanina płk. Wojciecha Stefana Zawadzkiego -   muzeologa, historyka wojskowości, latach 1990-2002 dyrektora Muzeum Tradycji Pomorskiego Okręgu Wojskowego w Bydgoszczy.   

8.     Rekomendacja wyrobów ceramiki artystycznej związanej z Kazimierzem Wielkim (Mariusz Sierakowski – artysta plastyk).

9.     Sprawozdanie Zarządu SMKKW:

a.     z działalności merytorycznej za okres 1 maja 2011 r. – 31 maja 2011 r. (Zdzisław Zasada – sekretarz generalny SMKKW) - Sprawozdanie,

b.    z działalności finansowej za 2010 r. (Krystyna Pawlak – skarbnik SMKKW) - Sprawozdanie.

10.  Ocena działalności władz SMKKW przez Komisję Rewizyjną wraz  z wnioskiem w sprawie absolutorium (Wojciech Rudziński – przewodniczący Komisji Rewizyjnej SMKKW) - Protokół.

11.  Dyskusja nad wygłoszonymi sprawozdaniami.

12.  Wniosek Komisji Rewizyjnej SMKKW i podjęcie uchwały o absolutorium dla Zarządu SMKKW (odczytanie Uchwały nr 3/2011, głosowanie).

13.  Rozpatrzenie wniosków Zarządu SMKKW dotyczących (Henryka Kaszycka-Paniw – członek Zarządu SMKKW):

a.     zmiany nazwy Stowarzyszenia - Uchwała nr 4/2011,

b.    zmian w składzie osobowym Rady i Zarządu SMKKW - Uchwała nr 5/2011 (Jacek Maciejewski i Eugeniusz Gołembiewski - wręczają podziękowania za pracę w Radzie i Zarządzie oraz nominację nowym członkom władz SMKKW),

c.     zmian w Statucie SMKKW związanych z ustanowieniem „Medalu Stowarzyszenia” - Uchwała nr 6/2011,

d.    podwyższenia od 1 stycznia 2012 r. rocznej składki członkowskiej dla osób indywidualnych - Uchwała nr 7/2011.

14.  Dyskusja. Po wyczerpaniu głosów w dyskusji przewodniczący Komisji Uchwał i wniosków proponuje przyjęcie uchwał 4, 5, 6 i 7 w podanych sprawach. Głosowanie).

15.  Wolne wnioski.

16.  Uhonorowanie gospodarzy Przedborza goszczących członków SMKKW (podziękowania składają przewodniczący i prezes SMKKW wręczając dla włodarzy okolicznościowe upominki).

17.  Zakończenie obrad (przewodniczący obrad).

18.  Poczęstunek i zwiedzanie Przedborza (gospodarze Przedborza).

 |Do góry|

   *******************************************************************************************************************  

 

IV  Zebranie Członków Stowarzyszenia Miast Króla Kazimierza Wielkiego odbyte w dniu 30 IV 2010 r. w Kowalu,
woj. kujawsko-pomorskie, w 700. rocznicę urodzin króla Kazimierza III Wielkiego

 

 
                                                                                          

1. Eugeniusz Gołembiewski - otworzył zebranie oraz powitał członków Stowarzyszania.

     - przewodniczył zebraniu - Jacek Maciejewski

     - protokółowała - Grażyna Snopkowska

* Stan członków Stowarzyszania na dzień zebrania:

  • założyciele i grody Kazimierzowskie - 33

  • placówki oświatowe i inni zbiorowi członkowie - 20

  • osoby indywidualne - 52

* Razem członków zbiorowych - 55

* Ogółem członków (wspierających, rzeczywistych) - 107

* Przyjętych do Stowarzyszenia w okresie 6 VI 2009 - 30 IV 2010 r.

  • grody Kazimierzowskie - 4

  • placówki oświatowe i inni zbiorowi członkowie - 7

  • osoby indywidualne - 22

* Łącznie - 33

* Odbyte zebrania Zarządu Stowarzyszenia w: Łęczycy -2, Bydgoszczy - 1, Kruszwicy - 1, konsultacyjne, elektronicznie - 1.

2. Przewodniczący

a. podjęcie Uroczystej uchwały dotyczącej jubileuszu 700-lecia urodzin Kazimierza Wielkiego
 

Uchwała Nr 1/2010 Zebrania Członków Stowarzyszenia z dnia 30 kwietnia 2010 r. z okazji 700. rocznicy
urodzin króla Kazimierza Wielkiego

 

     My, członkowie Stowarzyszenia Miast Króla Kazimierza Wielkiego z siedzibą w Kowalu, postanawiamy w dniu dzisiejszym uroczyście uczcić 700. rocznicę urodzin Kazimierza Wielkiego.

     To właśnie tu w Kowalu na Kujawach przyszedł na świat ostatni z Piastów, syn Łokietka i Jadwigi, który przez 37 lat , od 1333 do 1370 roku tak mądrze rządził Polską, że jako jedyny w długim poczcie polskich królów otrzymał przydomek Wielki.

    Zapisał się On w naszych dziejach jako wielki reformator państwa, głównie w obszarach administracji, finansów, wojskowości, prawodawstwa oraz ogromnej akcji kolonizacyjnej. To za jego panowania miała miejsce lokacja prawie 100 nowych miast.

    
Również w dziedzinie edukacji król zapisał się ufundowaniem w 1364 r. Akademii Krakowskiej, będącej najstarszą polską uczelnią wyższą, a jednocześnie jednym z pierwszych uniwersytetów europejskich.

     Rządy Króla Kazimierza Wielkiego to dla Polski czas rozkwitu i dobrobytu, który pozwolił w znaczący sposób zmniejszyć dystans cywilizacyjny dzielący nasz kraj od krajów Europy Zachodniej w XIV wieku.

     Odsłonięcie pomnika monarchy w Kowalu jest materialnym gestem pamięci, podobnie jak szereg bardzo licznych imprez, konferencji naukowych i popularno-naukowych, konkursów, jakie w roku jubileuszu organizowane są przez grody Kazimierzowskie oraz szkoły i instytucje mające za swojego bohatera Kazimierza Wielkiego.

     Najważniejsza jest jednak misja naszego Stowarzyszenia aby postać Kazimierz Wielkiego była inspiracją dla współczesnych władz państwowych i samorządowych oraz całego młodego pokolenia Polaków. Służyć temu mają wielorakie formy popularyzacji dokonań monarchy oraz poszerzanie wiedzy o tamtych czasach adresowane do różnych grup wiekowych.

     Nasza praca dziś się nie kończy. Sprawmy aby pamięć o Królu Kazimierzu Wielkim była zawsze częścią naszej świadomości narodowej.
 

 

b. podjęcie Uchwały dotyczącej tragicznej katastrofy pod Smoleńskiem

 

Uchwała Nr 2/2010 Zebrania Członków Stowarzyszenia z dnia 30 kwietnia 2010 r. w sprawie uczczenia ofiar katastrofy
lotniczej osób udających się na uroczystości katyńskie

 

     My, członkowie Stowarzyszenia Miast Króla Kazimierza Wielkiego z siedzibą w Kowalu, postanawiamy w dniu dzisiejszym uczcić pamięć tragicznie zmarłych członków delegacji państwowej udającej się na obchody 70. rocznicy mordu katyńskiego.

     Z wielkim smutkiem i żalem pożegnaliśmy tragicznie zmarłych, 10 kwietnia 2010 roku, w czasie pełnienia służby dla Ojczyzny, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Lecha Kaczyńskiego i Jego Żonę - Marię Kaczyńską oraz wszystkich innych pasażerów oraz członków załogi prezydenckiego samolotu.

     Na szczególne podkreślenie zasługuje wdzięczna pamięć po: Szefie Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Władysławie Stasiaku, Sekretarzu Stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Pawle Wypychu, Dyrektorce Biura Kadr i Oznaczeń w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Barbarze Mamińskiej, Zastępcy Dyrektora Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Katarzynie Doraczyńskiej i Kapelanie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ks. Romanie Indrzejczyku - którzy swoją działalnością oraz obecnością w czasie spotkania z Panem Prezydentem, w jego Kancelarii w dniu 4 marca 2010 r., przyczynili się do nadania wysokiej rangi jubileuszowi 700-lecia urodzin króla Kazimierza Wielkiego w Kowalu na Kujawach.

"Nie umarł ten, kto w pamięci naszej żyje …"

Cześć ich pamięci

 

 

b. informacja z bieżącej działalności Zarządu Stowarzyszenia Miast Króla Kazimierza Wielkiego

 

Najważniejsze inicjatywy oraz przedsięwzięcia zorganizowane przez Zarząd Stowarzyszenia Miast Króla Kazimierza Wielkiego
w okresie 6 VI 2009 - 30 IV 2010 roku
 

30. 06. 2009 r. - Ukazał się nr 2/2009 r. periodyku "Zapiski Kazimierzowskie", który został rozesłany do członków Stowarzyszenia.

25. 08. 2009 r. - W Łęczycy woj. łódzkie odbyło się posiedzenie statutowych władz Stowarzyszenia.

16. 09. 2009 r. - W jubileuszu 35-lecia Zespołu Szkół Kształcenia Rolniczego im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu oraz Dnia Edukacji Narodowej, w którym udział brali przedstawiciele Stowarzyszenia.

21. 09. 2009 r. - W Bibliotece im. dr. Wiktora Bełzy odbyło się zebranie Zarządu, Rady i Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Miast Króla Kazimierza Wielkiego.

9. 10. 2009 r. - Prezes Stowarzyszenia Eugeniusz Gołembiewski został przyjęty na audiencji przez ordynariusza Diecezji Włocławskiej ks. bpa Wiesława Meringa. Podczas rozmowy omówiono problematykę dotyczącą uroczystej mszy świętej z racji jubileuszu urodzin króla Kazimierza Wielkiego, jaka odbyła się w 30 IV 2010 r. w Kowalu.

23. 10. 2009 r. - Zostało podpisane porozumienie z Zakładem Poligraficznym "Serigraph" z Bydgoszczy w sprawie przygotowania oraz wydrukowania albumu "100 miast Kazimierza Wielkiego".

28. 10. 2009 r. - Odbyło się posiedzenie komisji konkursu fotograficznego ogłoszonego przez Stowarzyszenie Miast Króla Kazimierza Wielkiego p.n. "Grody Kazimierza Wielkiego - ich tradycje oraz współczesność".

4. 11. 2009 r. - Sekretarz generalny Stowarzyszenia odbył spotkanie z lokalnym kierownictwem Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Łęczycy. Przedmiotem narady było ustalenie zasad oraz regulaminu turystycznej odznaki krajoznawczej związanej z grodami króla Kazimierza Wielkiego.

4. 11. 2009 r. - Z inicjatywy Kancelarii Prezydenta RP odbyło się spotkanie prezesa Stowarzyszenia oraz przewodniczącego Komitetu Budowy Pomnika Króla Kazimierza Wielkiego. Było ono poświęcone przygotowaniom do obchodów 700-lecia urodzin króla Kazimierza Wielkiego.

23. 11. 2009 r. - Radni Województwa Kujawsko-Pomorskiego ustanowili Rok 2010 - Rokiem Króla Kazimierza Wielkiego.

1. 12. 2009 r. - Został wydany przez Stowarzyszenie kalendarz z zegarem na 2010 r., który otrzymały: miasta i miejscowości stowarzyszone, członkowie władz stowarzyszenia oraz część została wręczona laureatom konkursów jako nagrody.

4. 12. 2009 r. - Prezes Stowarzyszenia Eugeniusz Gołembiewski spotkał się z marszałkiem woj. kujawsko-pomorskiego Piotrem Całbeckim. W czasie jego trwania zostały omówione wspólne przedsięwzięcia mające na celu uczczenie 700. rocznicy urodzin Kazimierza Wielkiego.

17. 12. 2009 r. - Na zaproszenie dowódcy 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy udział
w spotkaniu Wigilijnym udział wzięli Eugeniusz Gołembiewski - prezes Stowarzyszenia i Zdzisław J. Zasada - sekretarz generalny.

18. 12. 2009 r. - W Kobylnikach k. Kruszwicy zostało zorganizowane podsumowanie ogólnopolskiego konkursu fotograficznego "Grody Kazimierza Wielkiego - ich tradycje oraz współczesność". W części roboczej odbyło się posiedzenie władz statutowych Stowarzyszenia.

Styczeń 2010 r. - Ukazał się nr 3/2009 r. periodyku "Zapiski Kazimierzowskie". Wydawnictwo zostało rozesłane do członków Stowarzyszenia, miast założycieli Stowarzyszenia, miast Kazimierzowskich, wybranych bibliotek i muzeów oraz osób kultywujących idee Kazimierza Wielkiego.

Marzec 2010 r. - Został ogłoszony konkurs "Na najlepszy strój z okresu średniowiecza" dla dzieci i młodzieży. Jego rozstrzygnięcie nastąpi w dniu 30 IV 2010 r.

4 III 2010 r. - W Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego z władzami miast Kazimierzowskich z okazji przypadającego w 2010 r. jubileuszu 700. rocznicy urodzin monarchy.

Marzec 2010 r. - Stowarzyszenie Miast Króla Kazimierza Wielkiego zaproponowało grodom króla Kazimierza Wielkiego wykonanie okolicznościowej monety 700 KAZIMIERZÓW. Miasto Kowal - jako pierwsze - zapoczątkowało jej zamówienie licząc, że znajdą się liczni chętni by utworzyć serię numizmatyczną.

29. 03. 2010 r. - W Łęczycy odbyło się Zebranie Zarządu Stowarzyszenia Miast. W obradach udział wzięli członkowie Zarządu Stowarzyszenia, Komisja Rewizyjna SMKKW oraz sekretarz Rady Stowarzyszenia.

23. 04. 2010 r. - Prezes Stowarzyszenia brał udział w uroczystościach związanych z królem Kazimierzem Wielkim w XLIII LO w Warszawie.

24. 03. 2010 r. - Prezes Stowarzyszenia brał udział w uroczystej sesji Rady Miasta Sępólno Krajeńskie, poświęconej jubileuszowi 650-lecia powstania miasta.

25-26. 04. 2010 r. - W Bydgoszczy odbyła się konferencja naukowa "Kazimierz Wielki i jego państwo". Stowarzyszenie było jednym z współorganizatorów. W jego obradach uczestniczyło kilku członków Stowarzyszenia.

21. 04. 2010 r. - W Bydgoszczy odbył się finał konkursu "Kazimierz Wielki i jego czasy", którego współorganizatorem było Stowarzyszenie.

29. 04. 2010 r. - Na wniosek Zarządu Stowarzyszenia Sejm PR podjął uchwałę w sprawie uczczenia pamięci króla Kazimierza III Wielkiego w jubileusz 700-lecia jego urodzin w Kowalu na Kujawach.

29. 04. 2010 r. - Z inicjatywy Stowarzyszenia oraz władz Kowala Sejm RP przyjął uroczystą uchwałę o uczczeniu 700-lecia urodzin króla Kazimierza III Wielkiego w Kowalu.

30. 04. 2010 r. - W Kowalu odbyły się ogólnopolskie uroczystości związane z jubileuszem 700-lecia urodzin, w tym mieście, króla Kazimierza Wielkiego. Ważnym punktem programu były obrady członków Stowarzyszenia Miast Króla Kazimierza Wielkiego.

30. 04. 2010 r. - Stronę internetową Stowarzyszenia (www.kazimierzwielki.pl) obejrzało już 95 397 osób.

 

 

c. podjęcie uchwały i głosowanie o udzieleniu absolutorium Zarządowi

 

Uchwała Nr 3/2010 Zebrania Członków Stowarzyszenia z dnia 30 kwietnia 2010 r. w sprawie udzielenia absolutorium Zarządowi Stowarzyszenia za okres 6 VI 2009 - 30 IV 2010 roku

 

     My, członkowie Stowarzyszenia Miast Króla Kazimierza Wielkiego z siedzibą w Kowalu, po zapoznaniu się z informacją o działalności Zarządu Stowarzyszenia w okresie od 6 czerwca 2009 r. do 30 kwietnia 2010 r. przedstawioną przez Eugeniusza Gołembiewskiego - prezesa i informacją Komisji Rewizyjnej przedstawioną przez Wojciecha Rudzińskiego - przewodniczącego oraz po wysłuchaniu dyskusji, postanawiamy:

§ 1

Pozytywnie ocenić działalność Zarządu Stowarzyszenia za wyżej wymieniony okres.

§ 2

Udzielić absolutorium Zarządowi Stowarzyszenia za okres od 6 VI 2009 do 30 IV 2010 roku.

 

 

 

d. podjęcie Uchwały dotyczącej prośby prezydenta Miasta Bydgoszczy w sprawie poparcia królewskiego Miasta Bydgoszczy w ubiegania się o tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 r.

 

Uchwała Nr 4/2010 Zebrania Członków Stowarzyszenia z dnia 30 kwietnia 2010 r. w sprawie poparcia Bydgoszczy w ubieganiu
się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury
w 2016 roku

 

     My, członkowie Stowarzyszenia Miast Króla Kazimierza Wielkiego, zgromadzeni w Kowalu na Kujawach w dniu 700. Rocznicy urodzin naszego patrona, tj. 30 kwietnia 2010 roku, oświadczamy, że z całego braterskiego serca wspieramy starania Królewskiego Miasta Bydgoszczy o miano Europejskiej Stolicy Kultury w roku 2016 i udzielamy temuż miastu i jego władzom pełnego w tym zakresie poparcia.

 

W załączeniu: Pismo prezydenta Bydgoszczy z kwietnia 2010 r.

 

e. zamknięcie posiedzenia z zaproszeniem na obiad i udział w uroczystościach jubileuszowych.

 

Prowadzący (-) Jacek Maciejewski

Protokólant (-) Grażyna Snopkowska

 |Do góry|

 

   *******************************************************************************************************************  

 

III  Zebranie Członków Stowarzyszenia Miast Króla Kazimierza Wielkiego z dn. 6 IV 2009 r. odbyte w Szydłowie,
woj. świętokrzyskie

 

  
                                                                                            

Powitania uczestników zebrania dokonał Jan Klamczyński - wójt Gminy Szydłów.

Przebieg zebrania i podjęte ustalenia:

1. Porządek zebrania przedstawił Eugeniusz Gołembiewski – prezes Stowarzyszenia oraz oddał głos wybranemu na przewodniczącego zebrania Zdzisławowi Zasadzie.

2. Prowadzący zaproponował Regulamin obrad, który został jednogłośnie przyjęty.

3. W wyniku głosowania powołano Komisję Skrutacyjną w składzie: Zdzisław Szadkowski - przewodniczący (Kowal), Wiesława Dybała - członek (Wąwolnica), Elżbieta Kośka - członek (Inowłódz) oraz Komisję Uchwał i Wniosków w składzie: Anna Błażejczak - przewodnicząca (Kowal), Radosław Cichański - członek (Bydgoszcz), Wojciech Rudziński - członek (Kowal).

4. Sprawozdanie z działalności Zarządu SMKKW złożył Eugeniusz Gołembiewski - prezes.

5. Przewodniczący Komisji Rewizyjnej SMKKW, Wojciech Rudziński złożył sprawozdanie z rewizji finansowej Stowarzyszenia z 2008 r., a sekretarz komisji, Andrzej Lewandowski poinformował zebranych o przepływie środków finansowych Stowarzyszenia w 2009 r. W zakończeniu Komisja Rewizyjna postawiła wniosek o udzielenie absolutorium Zarządowi SMKKW.

6. W dyskusji udział wzięli:

     a. Jan Klamczyński (Szydłów) - który pozytywnie ocenił działalność władz Stowarzyszenia. W celu powiększenia liczby członków postulował powołanie regionalnych koordynatorów na województwa, którzy zachęciliby miasta oraz inne podmioty do wstąpienia do Stowarzyszenia. Apelował by działalność Stowarzyszenia nie ograniczyła się tylko do roku jubileuszowego, a prowadzona była w dalszych latach. W imieniu władz Szydłowa zaprosił Stowarzyszenie na Turniej o Miecz Kazimierza Wielkiego w 2010 r

     b. Krystyna Pawlak (Łęczyca) - pozytywnie zaopiniowała pracę Zarządu Stowarzyszenia,

     c. Ryszard Zych (Stopnica) - w związku z pozytywną oceną pracy Zarządu Stowarzyszenia zaproponował przejście do głosowania nad absolutorium.

7. W głosowaniu jawnym za udzieleniem absolutorium wszyscy uczestnicy zebrania oddali swoje głosy za, a jedna osoba wstrzymała się od głosowania.

8. W wyniku wyborów nowymi członkami władz SMKKW zostali: Rada, Zarząd, Komisja Rewizyjna.

9. Na wniosek przewodniczącej Komisji Uchwał i Wniosków zebranie:

     a. zatwierdziło sprawozdania przedstawione w czasie zebrania,

     b. przyjęło plan zamierzeń na lata przyszłe,

     c. zobowiązało Zarząd do popierania lokalnych inicjatyw związanych z rokiem jubileuszu urodzin Kazimierza Wielkiego.

10. Na zakończenie obrad, od władz SMKKW, wójt gminy Szydłów otrzymał pamiątkowy "Dyplom w ramie".

Prowadził (-) Zdzisław Zasada

Protokółował (-) Jerzy Giergielewicz

 

|Do góry|

   *******************************************************************************************************************  

 

 

II  Zebranie Członków Stowarzyszenia Miast Króla Kazimierza Wielkiego z dn. 16 IX 2008 r. odbyte w Kowalu,
woj. kujawsko-pomorskie

 

 

Przebieg zebrania i podjęte ustalenia:

1. Uczestników powitał i porządek zebrania przedstawił Eugeniusz Gołembiewski – prezes Stowarzyszenia.

2. W związku z decyzją Sądu Rejestrowego w Toruniu, a dotyczącą niektórych sformułowań w Statucie SMKKW, prowadzący zebranie zaproponował stosowne poprawki. Po dyskusji oraz konsultacji z prawnikiem UM Kowala zostały one przyjęte w czasie głosowania. Statut zyskał w tej formie jednolitość.

3. W sprawach programowo-organizacyjnych wystąpił Zdzisław Zasada – sekretarz generalny SMKKW, który podniósł następującą problematykę:

     a. funkcjonowania strony www Stowarzyszenia, prosząc o uwagi w tym zakresie oraz nadsyłanie materiałów do jej wzbogacenia,

     b. przedstawił warunki konkursu dla plastyków na zaprojektowanie logo SMKKW,

     c. omówił warunki produkcji na CD ROM filmu edukacyjnego dotyczącego czasów Kazimierza Wielkiego,

    d. zreferował regulamin konkursu wiedzy o Kazimierzu Wielkim i jego czasach organizowanego przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
        przy współpracy z SMKKW,

    e. omówił stan zaawansowania prac dotyczących wykonania dla Kowala pomnika króla Kazimierza Wielkiego.

4. Arkadiusz Cichański z Bydgoszczy zaproponował:

    a. zorganizowanie przez SMKKW ogólnopolskiego konkursu na najlepsze prace licencjackie i magisterskie dotyczące Kazimierza Wielkiego i jego czasów,

    b. zorganizowanie plenerowego konkursu dla dzieci i młodzieży pn. „Średniowieczny Turniej Miast Króla Kazimierza Wielkiego”.

5. Jerzy Szydłowski z Lelowa zaproponował:

    a. odbywanie kolejnych zebrań członków SMKKW w miastach (miejscowościach) związanych z osobą Kazimierza Wielkiego,

    b. opracowanie oraz wydanie drukiem mapy Polski z herbami miast Kazimierzowskich,

    c. umieszczenie logo oraz linku do strony SMKKW miast (miejscowości), członków Stowarzyszenia.

 

Prowadził (-) Eugeniusz Gołembiewski

Protokółowała (-) Grażyna Snopkowska

 

|Do góry|

   *******************************************************************************************************************  

 

 

I Inauguracyjne Zebranie Członków Stowarzyszenia Miast Króla Kazimierza Wielkiego z dn. 29 IV 2008 r.
odbyte w
Kowalu, woj. kujawsko-pomorskie

 

 

                                                                                 

     W Kowalu w siedzibie Miejskiej Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Zamkowej 4 odbyło się zebranie założycielskie Stowarzyszenia Miast Króla Kazimierza Wielkiego.
W zebraniu – wg listy obecności stanowiącej do niniejszego protokołu – udział wzięło 40 osób. Osoby te są reprezentantami władz samorządowych miast, których założycielem lub lokował je, przenosił, pobudował w nich zamki, fortece, obiekty sakralne. W zebraniu udział wzięli także przedstawiciele instytucji i organizacji noszących imię Kazimierza Wielkiego i badające (interesujące się) problematykę ostatniego króla z rodu Piastów.

     Obrady otworzył Marek Pieńkowski – przewodniczący Rady Miasta Kowala, zapoznając obecnych z celem spotkania. Na podstawie listy obecności stwierdził prawomocność posiedzenia. Następnie ww. zaproponował obecnym wybór przewodniczącego i protokólanta zebrania. Na przewodniczącego zebrania zgłoszono Eugeniusza Gołembiewskiego – burmistrza miasta Kowala, natomiast na protokólantkę Grażynę Snopkowską.

W wyniku głosowania jawnego, przewodniczącym zebrania wybrano jednogłośnie Eugeniusza Gołembiewskiego, natomiast na protokólantkę wybrano jednogłośnie Grażynę Snopkowska.

1. Otwarcie posiedzenia oraz krótka prezentacja miasta Kowala.

2. Wybór Komisji Uchwał i Wniosków.

3. Propozycje programowe uczczenia jubileuszu 700-lecia urodzin Kazimierza Wielkiego.

4. Cele i zadania Stowarzyszenia Miast Króla Kazimierza Wielkiego oraz podjęcie uchwały o założeniu Stowarzyszenia Miast Króla Kazimierza Wielkiego

5. Zapoznanie z projektem Statutu.

6. Dyskusja nad Statutem i podjęcie uchwały o powołaniu Komitetu Założycielskiego.

7. Podjęcie uchwały o uchwaleniu Statutu Stowarzyszenia Miast Króla Kazimierza Wielkiego.

8. Podjęcie uchwały o wyborze władz Założycielskich Stowarzyszenia Miast Króla Kazimierza Wielkiego

9. Wybór Komisji Skrutacyjnej.

10. Wybór i podjęcie uchwały o wyborze władz:

     a. wybór Rady Stowarzyszenia Miast Króla Kazimierza,

     b. wybór Zarządu Stowarzyszenia Miast Króla Kazimierza,

     c. wybór Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Miast Króla Kazimierza

11. Ukonstytuowanie się władz Stowarzyszenia Miast Króla Kazimierza.

12. Wystąpienie przewodniczącego Komisji Uchwał i Wniosków oraz podjęcie uchwały programowej.

13. Multimedialna prezentacja strony www.kazimierzwielki.pl

14. Krótka wycieczka po grodzie Kazimierza Wielkiego.

15. Wspólny obiad.

Do zaproponowanego porządku obrad nie zgłoszono żadnych uwag.

 

Przebieg posiedzenia

 

Ad. 1. E. Gołembiewski - Podziękował za wybór, powitał wszystkich uczestników posiedzenia i gości zaproszonych. W dalszej kolejności wystąpienia zaprezentował zarys dziejów Kowala, jego związków z Kazimierzem Wielkim oraz przedstawił obecne oblicze miasta.

Ad. 2. Wybór Komisji Uchwał i Wniosków - 3 osoby

    Lech Łbik z Bydgoszczy

    Arkadiusz Ciechalski z Kowala

    Henryka Kaszycka - Paniw z Przemyśla

Ad. 3. E. Gołembiewski - Zaprezentował idee dążące do uczczenia 700-lecia urodzin w Kowalu Kazimierza Wielkiego ze szczególnym uwzględnieniem:

     a. dotychczasowych poczynań władz miasta dotyczących przedsięwzięć związanych z Kazimierzem Wielkim - np. kolejne Jarmarki Kazimierzowskie, szkoły imienia Kazimierza Wielkiego itp.,

     b. zintegrowania działań miast oraz miejscowości, które zawdzięczają swoje powstanie lub rozwój Kazimierzowi Wielkiemu,

     c. powołania Komitetu budowy pomnika króla Kazimierza Wielkiego w Kowalu.

Ad.4. Z. Zasada - Przedstawił zebranym cele i zadania Stowarzyszenia Miast Króla Kazimierza Wielkiego:

     a. powołania Stowarzyszenia Miast Króla Kazimierza Wielkiego,

     b. włączenia do Stowarzyszenia innych miast związanych z Kazimierzem Wielkim,

     c. możliwości odbywania spotkań przedstawicieli miast kazimierzowskich na imprezach, turniejach oraz uroczystościach związanych z Kazimierzem Wielkim,

     d. utworzenie strony www.kazimierzwielki.pl

     e. prowadzenia konkursów dla młodzieży dotyczących problematyki kazimierzowskiej,

     f. wydania albumowej publikacji związanej z miastami króla Kazimierza Wielkiego.

Z. Zasada - Przedstawił zebranym projekt uchwały o powołaniu Stowarzyszenia Miast Króla Kazimierza Wielkiego. Uchwała została przyjęta jednogłośnie w głosowaniu jawnym.

Ad. 5. Z. Zasada - Zapoznał zgromadzonych z projektem Statutu Stowarzyszenia Miast Króla Kazimierza Wielkiego.

Ad. 6. E. Gołembiewski - Kierował dyskusją nad przedłożonym projektem Statutu Stowarzyszenia Miast Króla Kazimierza Wielkiego, podczas której głos zabrali:

     Stanisław Kracik - Urząd Miasta w Niepołomicach

     Jerzy Szydłowski - Urząd Gminy Lelów

     Henryka Kaszycka-Pawin - Urząd Miasta Przemyśl

     Jacek Maciejewski - Uniwersytet K. Wielkiego w Bydgoszczy

     Radosław Ciechański - Uniwersytet K. Wielkiego w Bydgoszczy

     Robert Michał Czerniak - Muzeum Regionalne Ziemi Pyzdrskiej

     Andrzej Borucki - Muzeum w Łęczycy

     Lidia Świątek - Muzeum Regionalne w Opocznie

     Cezary Krawczyk - Urząd Gminy Inowłódz

     Dariusz Leman - Urząd Miejski w Wieluniu

     Marek Chudoba - Urząd Miejski w Czchowie

     Małgorzata Białecka - Płock

     Tadeusz Gawrysiak - Urząd Miejski w Kruszwicy

     Waldemar Pietrak - Urząd Gminy w Wąwolnicy

     Artur Kozioł - Urząd Miasta w Wieliczce

     Jan Ambrożewicz - Starosta Powiatu Włocławskiego

     Hanna Błażejczak - Prezes Towarzystwa Miłośników Kowala i Okolic

     Zdzisław Zasada - Kierownik projektu Kazimierz Wielki`2010

Do treści projektu Statutu zgłoszono następujące uwagi:

     - Nadać nowe brzmienie § 5 pkt 7 tj. "Inicjowanie i wspieranie współpracy z miastami pozostającymi poza granicami państwa polskiego, a będącymi w czasach panowania króla Kazimierza III Wielkiego w Koronie.

     - Nadać nowe brzmienie § 7 pkt 1 tj. "Członkiem rzeczywistym Stowarzyszenia może zostać osoba fizyczna, jednostka samorządu terytorialnego, instytucja, organizacja oraz inny podmiot mający związek z osobą Króla Kazimierza III Wielkiego, która akceptuje statut i program Stowarzyszenia".

     - W § 21 wykreślić pkt 6.

     - Nadać nowe brzmienie § 24 pkt 1 tj. "Zarząd Stowarzyszenia składa się z prezesa, dwóch wiceprezesów, sekretarza generalnego, skarbnika i dwóch członków zarządu".

Następnie przystąpiono do wyboru Komitetu Założycielskiego Stowarzyszenia, do którego zostali wybrani:

     Jan Ambrożewicz z Chodcza,

     Jerzy Giergielewicz z Włocławka,

     Marek Pieńkowski z Kowala.

Ad.7. E. Gołembiewski - Odczytał treść projektu uchwały z wnioskowanymi poprawkami i zaproponował podjęcie uchwały o uchwaleniu Statutu Stowarzyszenia Miast Króla Kazimierza Wielkiego. W głosowaniu jawnym jednogłośnie przyjęto uchwałę o przyjęciu Statutu Stowarzyszenia Miast Króla Kazimierza Wielkiego.

Następnie przystąpiono do przyjęcie uchwały o wysokości składki członkowskiej dla:

     - członków wspierających - (miast, miejscowości) w wysokości 1000 zł.

     - członków rzeczywistych (osoby fizyczne) w wysokości 10 zł.

     - członków wspierających (szkoły, instytucje) w wysokości 100 zł.

     - członków honorowych - zwolnić z płatności składki członkowskiej.

Ad. 8. E. Gołembiewski - Zgodnie z § 20, pkt 1; § 24, pkt 1; § 25, pkt 1 Statutu Stowarzyszenia Miast Króla Kazimierza Wielkiego zaproponował oraz przeprowadził głosowanie nad liczbą członków:

     a. Rady Stowarzyszenia Miast Króla Kazimierza Wielkiego - 15 osób rekrutujących się z przedstawicieli miast, uczestników posiedzenia organizacyjnego oraz osób związanych z upowszechnianiem wiedzy i dokonań króla Kazimierza Wielkiego,

     b. Zarządu Stowarzyszenia Miast Króla Kazimierza Wielkiego - do 7 osób,

     c. Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Miast Króla Kazimierza Wielkiego - 3 osoby.

Ad. 9. E. Gołembiewski - Dokonał wyboru Komisji Skrutacyjnej - 3 osoby z osób zaproszonych.

     Juliusz Bieniek z Włocławka,

     Bożena Wyżykowska z Kowala,

     Hanna Błażejczak z Kowala.

W/w osoby wyraziły zgodę na pracę w Komisji Skrutacyjnej - jednogłośnie przegłosowano ich kandydatury.

Ad.10. E. Gołembiewski - Przeprowadził wybory do:

     a. Rady Stowarzyszenia Miast Króla Kazimierza Wielkiego (15 osób),

     b. Zarządu Stowarzyszenia Miast Króla Kazimierza Wielkiego (7 osób),

     c. Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Miast Króla Kazimierza Wielkiego (3 osoby).

Wystąpienie przewodniczącego Komisji Skrutacyjnej.

E. Gołembiewski - Informuje, że wybrani przedstawiciele będą pracować w składzie:

     - § 20, pkt 2 - Prezydium Rady Stowarzyszenia Miast Króla Kazimierza Wielkiego: przewodniczący, zastępca, sekretarz i 2 członków,

     - § 21, pkt 1 - Zarząd Stowarzyszenia Miast Króla Kazimierza Wielkiego: prezes, dwóch wiceprezesów, sekretarz generalny, skarbnik i jednego z dwóch przewidzianych członków zarządu,

     - § 21, pkt 1 - Komisja Rewizyjnej Stowarzyszenia Miast Króla Kazimierza Wielkiego: przewodniczącego, sekretarza i członka komisji.

Pierwsze posiedzenia władz Stowarzyszenia prowadzili:

     - Rady - Jacek Maciejewski z Bydgoszczy,

     - Zarządu - Eugeniusz Gołembiewski z Kowala,

     - Komisji Rewizyjnej - Juliusz Bieniek z Włocławka.

Ad.11. Ukonstytuowanie się władz Stowarzyszenia Miast Króla Kazimierza oraz przedstawienie wyników wyborów przez jednego z przedstawicieli poszczególnych władz Stowarzyszenia Miast Króla Kazimierza Wielkiego.

Ad.12. Wystąpienie przewodniczącego Komisji Uchwał i Wniosków oraz podjęcie uchwały programowej. Z propozycją uchwały programowej wystąpił Lech Łbik z Bydgoszczy, który zaproponował jej treść.

Ad. 13. E. Gołembiewski - poprosił Zdzisława Zasadę o zaprezentowanie strony www.kazimierzwielki.pl. Odbyła się prezentacja multimedialna.

Po jej zakończeniu E. Gołembiewski zakończył część oficjalną posiedzenia.

Ad. 14. E. Gołembiewski - Zaprosił wszystkich na krótką wycieczkę po grodzie króla Kazimierza Wielkiego oraz po jej odbyciu na wspólny obiad.

 

Przewodniczył (-) Eugeniusz Gołembiewski

Protokółowała (-) Grażyna Snopkowska

|Do góry|

 

   *******************************************************************************************************************